KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886418
nr 1488 6418
Simone de Dardel
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 24x31 cm, yttermått inklusive ram: 38x45 cm
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 september 2022
kl 19:40:16
1/9 16:03:00
150 kr
5/9 19:35:16
Simone de Dardel
Läs mer om Simone de Dardel